top of page
Search
  • DROR Staff

ברכת שנה טובה מדרו"רהנצחת חייהם של אלו שאנו אוהבים ואיבדנו היא לרוב דבר מאתגר. כשחיים אלו נגדעו בגיל צעיר, זה אפילו קשה יותר. עם כניסתה של השנה החדשה אני לוקחת רגע לשתף עד כמה אני חשה אסירת תודה כלפי המשפחה

החברים והקהילה הגדולה והרחבה, על כך שהפכה את המשימה הזו לקלה יותר, על ידי תמיכה בהנצחת בנותיי ריקי ורחלי זכרונן לברכה. אתרשל אם לא אציין את הכרת הטוב העמוקה שלי לצוות שלנו, המשקיעות מזמנן, על מסירותן האין-סופית עבור הבנות שלנו.


דרו"ר- דרך ריקי ורחלי, הוא ארגון ללא מטרות רווח שהוקם במטרה להעצים בנות בכיתות ז'-ט', עם תכניות נוספות לאורך כל שנות התיכון. אנו מעודדות את הנערות בדרו"ר להמשיך ולראות את דרו"ר כבית שלהן גם לאחר שסיימו את לימודיהן בתיכון, כמקום בו תמיד הן מוזמנות להמשיך ללמוד ולשתף את מה שלמדו בעצמן מחוויותיהן שלאחר גיל ההתבגרות.


הארגון הוקם באהבה לזכרן של ריקי ורחלי, כך ששמן ואישיותן ימשיכו להיות חלק מתמשך מהתרומה שאנו מקווים להעניק לחייהן של נערות מתבגרות בישראל. ריקי ורחלי היו אהובות מאוד ע"י מי שהכיר אותן היטב. הן נהנו מחדוות למידה וכן מחיבה לאתלטיקה. החזון והמשימה של דרו"ר נשאבים מתחומים אלה במטרה להעצים נשים צעירות.


בתורה, ציפור הדרור ידועה כציפור חופשיה. חופש מסמן רצון לצמוח ולהשיג את מטרותינו, ולהשתחרר מהאיפוק האובייקטיבי או הסובייקטיבי שמושך אותנו לקרקע. בלוגו של דרו"ר מופיעה ציפור במעופה, זוהי תזכורת חזותית לכך שאנו יכולים להשיג כל מטרה שנראית בעינינו, על ידי הכלים המתאימים.


המעבר מילדות לגיל ההתבגרות ואל עולם הבגרות בהתהוות הוא לא פשוט. ככל שהעולם הופך מורכב יותר והמידע על העולם המורכב הזה מגיע אל הצעירים בקצב מדאיג, הבנות שלנו דוחפות לעבר עצמאות, תוך שהן נשארות תלותיות בכל כך הרבה דרכים שונות. עניינים רבים, כמו פער חברתי, סוציו-אקונומי או תרבותי, קשיים אקדמיים או תחושות חוסר מסוגלות, יכולים להנמיך במהירות את ההערכה העצמית של נערה מתבגרת.


תרופה חזקה לספירלה הזו, היורדת כלפי מטה, היא הגברת תחושת המסוגלות העצמית, זהו מושג שיצר אלברט בנדורה לפני יותר מ-50 שנה. הוא תיאר זאת כ'כמה מוצלח יכול הפרט לבצע דרכי פעולה הנדרשות כדי להתמודד עם מצב מאתגר' (בתרגום חופשי), או במילים אחרות, עד כמה אתה באמת מאמין ביכולת שלך לבצע משימה ספציפית.

בעוד שרבים מאתנו גדלנו בעידן בו הוענקה הוקרה אפילו להישגים קלים יחסית (אתה בצוות של משחק הכדור? הידד! קח גביע!), היום הרעיון של עידוד חיובי כבר מוטל בסימן שאלה. זה בעיקר משום שהוא הותיר אנשים רבים עם הערכה לא ברורה לגבי יכולתם העצמית.


בדרו"ר, אנו מאמינות שהעצמה באה מהבנה אותנטית של היכולות שלנו. הצוות המצוין שלנו, המורכב מנשים מעצימות המשמשות מודל לחיקוי ומנטוריות לבנות שלנו, מספק התערבות המשפיעה בצורה ישירה על היכולות של הנערות, ומכאן גם על תחושת המסוגלות שלהן. סיוע לימודי משפר את מיומנויות הלמידה שלהן, פעילויות ספורט עוזרות גם למוח וגם לגוף ופעילות התנדבותית עוזרת לנערות שלנו להרגיש לא רק אסירות תודה על מה שיש להן, אלא גם בטחון ביכולתן לעזור לאחרים. בנוסף, קבוצת שייכות חברתית מספקת לנערות שלנו הזדמנות הן לדבר על דילמות המאפיינות את גילן והן לפתח מודעות לסביבתן ולהשיג הבנה עמוקה יותר של צדק חברתי. המשוב שאנו מקבלות מהנערות שלנו הוא מחמם לב להפליא. המשוב המספק ביותר הוא ההרגשה שממשיכה לחזור על עצמה בווריאציות שונות: "מעולם לא חשבתי שאוכל לעשות את זה, אבל דרו"ר העניק לי את הכישורים ועזר לי לראות שאני יכולה להשיג כל דבר שארצה".


עם כניסת שנת הלימודים החדשה, הנהלת דרו"ר, בהדרכתה המופלאה של המנהלת שלנו, אסתי זכריה, נפגש עם מורים, יועצות, רכזי נוער ותלמידות על מנת לגבש קבוצות חדשות לשנה. זו תקופה עמוסה אך מרגשת. כל שנה אנו לומדות מהשנים הקודמות ומאמצינו מתוגמלים בתהליך שנעשה חלק יותר ויותר.


אז על רקע ההצלחה של שנה שעברה, אני רוצה להודות לקהילה הנפלאה שלנו, המקומית והגלובלית, על התמיכה התמידית והאמונה בתכנית שלנו. אני מחכה להמשיך עם כל אחד ואחת מכם במסע המדהים הזה, כמו הדרור במעופו, כשאנחנו מושיטים יד לתמוך ולהעצים נשים צעירות אנו זוכרים את ריקי ורחלי ז”ל הנהדרות שלנו.16 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page